UTEČENCI - ČO S NAMI BUDE? LEPŠIE POVEDANÉ, ČO SA DEJE S NAMI TERAZ!

Autor: Eduard Michalík | 24.9.2015 o 11:51 | Karma článku: 1,49 | Prečítané:  438x

Denne sa stretávame s touto témou a ľuďmi, ktorí berú situáciu skôr pozitívne, priateľsky a akceptujú dianie naokolo alebo ľuďmi, ktorí šíria viacej strachu, obáv, paniky, hnevu a agresie.

Oba postoje ľudí sa dajú pochopiť, preto nejaké obviňovanie, hádanie tu nemá priestor. Postoj, aký zaujmeme je vlastne obrazom nášho vnútra, čo v sebe nosíme. Inak sa ani nemôžeme prejaviť, len tým, čo je v našom vnútri. Vždy si to ale neuvedomujeme.

Šírením negatívnych emócií strachu, hrôzy, obáv celú situáciu zhoršujem v prvom rade sebe, ako aj svojmu okoliu a v neposlednom rade aj samotným utečencom. Tí to samozrejme v kontakte s nami cítia a budú sa správať agresívnejšie, bojovo a nepriateľsky. Každý strach, hnev a obavu prežívame v sebe ako malú - väčšiu bolesť.

Pri stretnutí dvoch ľudí sa obaja začnú na seba nalaďovať. Ak sa prejavujem priateľsky a s úsmevom, druhý človek sa začne rovnako správať. Bude zrkadliť nás a naše správanie. Dá nám výbornú spätnú väzbu, aký vlastne sme. Ak mám voči osobe s ktorou som nepriateľský postoj, bude zrkadlenie prebiehať rovnako.

Ak fungujeme na emóciách porozumenia, akceptovania, láskavosti a súcitu k utečeneckému problému, prehlbujeme tieto vzácne kvality v našej osobnosti a bude sa nám žiť zákonite ľahšie a radostnejšie.

Skúsme preto ľuďom, ktorí šíria naokolo svoj strach a paniku (aj ohľadne témy - utečenci) priateľsky a s ľahkosťou oznámiť, čím žijú a čo vlastne spôsobujú. Len treba správne odhadnúť, s kým sa na túto tému dá rozprávať. smile emoticon

Vždy si môžeme položiť otázku, keď nás pohltí strach z témy utečenci: Mám nejakú vlastnú negatívnu životnú skúsenosť s utečencami? Čo tento strach spôsobilo? Rozprávanie druhého vystrašeného človeka? Nejaké negatívne video alebo správy, ktoré hlási človek s touto negatívnou emóciou? A už sme opäť pri tom, ako keď sme negatívne naladení neškodíme iba sami sebe, ale aj svojmu okoliu.

Tak ako sa teda rozhodneme? Prijmeme to, čo sa deje a nebudeme odporovať životu alebo sa budeme správať ustráchano a negatívne? V konečnom dôsledku, nemáme ani veľmi na výber... smile emoticon

Ak po prečítaní týchto riadkov ste ešte viacej podráždení a nahnevaní, nespôsobil to tento článok, tieto emócie ste už mali dávno v sebe.

Ak Vás tento článok potešil, teším sa s Vami. :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.

KOMENTÁRE

Podnet proti Kotlebovi? Krok, ktorý musel prísť

Návrh na zrušenie je normálnou obrannou reakciou spoločnosti.


Už ste čítali?