UTEČENCI - ČO S NAMI BUDE? LEPŠIE POVEDANÉ, ČO SA DEJE S NAMI TERAZ!

Autor: Eduard Michalík | 24.9.2015 o 11:51 | Karma článku: 1,49 | Prečítané:  443x

Denne sa stretávame s touto témou a ľuďmi, ktorí berú situáciu skôr pozitívne, priateľsky a akceptujú dianie naokolo alebo ľuďmi, ktorí šíria viacej strachu, obáv, paniky, hnevu a agresie.

Oba postoje ľudí sa dajú pochopiť, preto nejaké obviňovanie, hádanie tu nemá priestor. Postoj, aký zaujmeme je vlastne obrazom nášho vnútra, čo v sebe nosíme. Inak sa ani nemôžeme prejaviť, len tým, čo je v našom vnútri. Vždy si to ale neuvedomujeme.

Šírením negatívnych emócií strachu, hrôzy, obáv celú situáciu zhoršujem v prvom rade sebe, ako aj svojmu okoliu a v neposlednom rade aj samotným utečencom. Tí to samozrejme v kontakte s nami cítia a budú sa správať agresívnejšie, bojovo a nepriateľsky. Každý strach, hnev a obavu prežívame v sebe ako malú - väčšiu bolesť.

Pri stretnutí dvoch ľudí sa obaja začnú na seba nalaďovať. Ak sa prejavujem priateľsky a s úsmevom, druhý človek sa začne rovnako správať. Bude zrkadliť nás a naše správanie. Dá nám výbornú spätnú väzbu, aký vlastne sme. Ak mám voči osobe s ktorou som nepriateľský postoj, bude zrkadlenie prebiehať rovnako.

Ak fungujeme na emóciách porozumenia, akceptovania, láskavosti a súcitu k utečeneckému problému, prehlbujeme tieto vzácne kvality v našej osobnosti a bude sa nám žiť zákonite ľahšie a radostnejšie.

Skúsme preto ľuďom, ktorí šíria naokolo svoj strach a paniku (aj ohľadne témy - utečenci) priateľsky a s ľahkosťou oznámiť, čím žijú a čo vlastne spôsobujú. Len treba správne odhadnúť, s kým sa na túto tému dá rozprávať. smile emoticon

Vždy si môžeme položiť otázku, keď nás pohltí strach z témy utečenci: Mám nejakú vlastnú negatívnu životnú skúsenosť s utečencami? Čo tento strach spôsobilo? Rozprávanie druhého vystrašeného človeka? Nejaké negatívne video alebo správy, ktoré hlási človek s touto negatívnou emóciou? A už sme opäť pri tom, ako keď sme negatívne naladení neškodíme iba sami sebe, ale aj svojmu okoliu.

Tak ako sa teda rozhodneme? Prijmeme to, čo sa deje a nebudeme odporovať životu alebo sa budeme správať ustráchano a negatívne? V konečnom dôsledku, nemáme ani veľmi na výber... smile emoticon

Ak po prečítaní týchto riadkov ste ešte viacej podráždení a nahnevaní, nespôsobil to tento článok, tieto emócie ste už mali dávno v sebe.

Ak Vás tento článok potešil, teším sa s Vami. :-)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?